راههای کمک به موسسات خیریه

16 راهی که می توانید به خیریه ها کمک کنید

16 راهی که می توانید به خیریه ها کمک کنید 1120 500 شوریابی

16 راهی که می توانید به خیریه ها کمک کنید

در خودتان برای کمک به دیگران تغییرات جدیدی ایجاد کنید. برای ایجاد این تغییرات لازم نیست پول اهدا کنید. در اینجا چند روش کمک برای نزدیکی قلبها به یکدیگر و راههای کمک به موسسات خیریه وجود دارد

 • به افراد غریبه کمک کنید و روزشان را بسازید

طبق آمار در سالهای قبل درصد افرادی که به غریبه ها کمک می کردند بیشتر بوده است. چرا نباید این روند را ادامه دهیم ؟ از کارهای ساده شرع کنید صندلی خود را در اتوبوس و قطار شهری به افراد سالمند و …. بدهید. و یا حتی برای شخصی که نمی شناسید فقط یک لبخند بزنید.

کارهای خوب خود را در توییتر و فیس بوک به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز تحت تاثیر قرار گرفته و یک قدم به کار خیر نزدیک شوند.

 • فرزندان خود را به کمک کردن دیگران تشویق کنید

با فرزندان خود گفتگو کنید قلب آنها مانند آینه شفاف است آنها را درباره اهمیت دادن به دیگران درگیر کنید. همراهی بچه ها در هدیه دادن اسباب بازی، لبخند زدن به شخصی در خیابان، دیدار و عیادت از بیماران آنها را از همان ابتدا با کار خیر آشنا کرده و در ضمیر ناخودآگاه آنها شکل می گیرد.

 • پتو ، دستکش ، کت و غیره اهدا کنید.

برای کسانی که بی خانمان هستند و یا در محل اسکان موقت هستند ، استخاره نکنید  با استفاده یک موسسه خیریه یا به صورت خودجوش به آنها  کمک کنید.

 • برای کودکان نیازمند اسباب بازی تهیه کنید

کودکان زیادی هستند که هیچ اسباب بازی ندارند بنابراین خرید یک اسباب بازی می تواند تا حد زیادی لبخند را بر لب کودک بنشاند

 • خون اهدا کنید

اهدای خون به طور منظم – یا حتی یکبار – راهی عالی برای اطمینان به کسانی است که به آن نیاز دارند. با اهدا خون ، هر اهدا کننده در یک چالش سراسری به عنوان نجات دهنده در هر زمان و هر کجا که نیاز باشد ، کمک می کند.

در این مورد بیشتر بدانید

 •  از وقت خود برای کارهای داوطلبانه استفاده کنید

موسسات خیریه واقعاً از داوطلبان قدردانی می کنند و احتمالاً سازمانهایی در جامعه شما وجود دارند که می توانند از داوطلبان براساس توانایی آنها استفاده کنند. این یک روش عالی برای ملاقات با افراد جدید و توسعه مهارت های شما است.
چرا زمانی را برای کار خیرخواهانه درنظر نمی گیرید ؟ می توانید زمانی را که به طور معمول برای کارخیر و انجام کاری پسندیده صرف کنید.

 • در یک کار خیرخواهانه شرکت کنید

اتمام یک برنامه خیریه یک رویداد عالی اجتماعی است که می تواند ضمن کمک به هدفی نزدیک به قلب شما ، احساس خوبی نیز داشته باشد. همچنین بهانه ای می شود که به عنوان پاداش به برخی از موضوعات خوب بپردازید.

 • هدایای ناخواسته خود را بفروشید یا اهدا کنید

اگر هدایای ناخواسته دریافت می کنید ، چرا مدتی را صرف فروش آنها در شبکه های اجتماعی و فروش نمی کنید و درآمد آن را به خیریه مورد علاقه خود اهدا نمی کنید. و یا اینکه اگر فرصت کافی برای فروش ندارید همان هدایا را به خیریه اهدا کنید.

 • تشویق دیگران برای بخشیدن

به مردم انگیزه لازم و کافی برای کمک به خیریه ها بدهید. آنها را با خیریه ها آشنا و راههای کمک به خیریه ها را به آنها بگویید تا بتوانند یک راه را براساس توانایی خود انجام دهند.

 • قرعه کشی را برای امور خیریه برگزار کنید

می توانید در مهمانی ها به جای صرف هزینه های هنگفت موادی را تهیه یا لیستی از اقلام تهیه کنید و در مهمانی برای کار خیرخواهانه قرعه کشی کنید که این سرگرمی به یک کار خیر می انجامد یا به جای این کار می توانید پول خود را جمع و به دیگران کمک کنید.

 • از یک فروشگاه خیریه خرید کنید

با خرید هدایای خود از یک فروشگاه خیریه هدیه ای منحصر به فرد تهیه کنید و از این راه به کارآفرینی نیازمندان نیز کمک می کنید

کارفرمای خود را برای ایجاد مشارکت در کارهای خیریه تشویق کنید.

اگر کارفرمای شما از قبل با یک موسسه خیریه همکاری نکرده است ، می توانید با او درباره راههای کمک به موسسات خیریه صحبت کرده و او را با یکی از موسسات آشنا نمایید.

 • یک مناسبت یا روز(هفته، ماه یا سال) را برای کار خیر اختصاص دهید

در رویدادهای ملی و اعیاد از نیازمندان حمایت کنید. به ما بپیوندید تا با هم خوبی ها را جشن بگیریم. خواه یک فرد یا شرکت هستید روشهای زیادی برای شرکت در این رویدادها در طول سال وجود دارد.

 • کمک مالی کنید

هر موسسه خیریه راههای زیادی برای پرداخت کمک مالی به نیازمندان دارند که می توانید یکی از آنها را انتخاب و موسسات خیریه کمک کنید.

از طریق شماره کارت
پرداخت آنلاین از طریق سایت
پرداخت از طریق کدهای USSD

 • یک مهمانی اداری برای خیرات برپا کنید

یک مهمانی اداری برپا کنید و همه را به مشارکت تشویق کنید. برای جمع آوری کمکهای مالی مورد علاقه خود یک پیام کمک مالی ارسال کنید و همکاران خود را تشویق کنید برای کمک پیش قدم شوند.

 • هنگام خرید ، پول بدهید

هنگام خرید پول بدهید یعنی چه؟به طور مثال اینترنتی از سایتی خرید کنید که سود آن صرف امور خیریه می شود

 • کارت تبریک بخرید

با ارسال کارت تبریک خیریه ، خیرات خود را دو برابر کنید. تعداد زیادی از کارتها را در فروشگاه های خیریه محلی یا وب سایت خیریه مورد علاقه خود جستجو کنید.

 • در وصیت خود یک هدیه برای خیرات بگذارید

با خیرات در وصیت خود آن بخشش طولانی مدت می گردد ومیراث ماندگار و موثری برای خود به یادگار می گذارید

درباره میراث ماندگار بیشتر بدانید