کمک آنلاین به خیریه

تشخیص خیریه های معتبر برای کمک آنلاین

تشخیص خیریه های معتبر برای کمک آنلاین 1120 500 زهره شوریابی

در سالهایی نه چندان دور که خبری از خیریه آنلاین نبود در گوشه ی حیاط خانه ها یا طاقچه ی اتاق ها صندوقی بود که صدقات درون آن انداخته می شد و اغلب پدربزرگها و مادربزرگ های ما روز خود را با انداختن صدقه درون این صندوقها شروع می کردند. این تصویری است که اغلب ما از مشارکت‌ در امور خیر و کمک به خیریه داریم.

اما امروزه٬ با باز شدن پای تکنولوژی به خانه‌ها٬ کمک به خیریه‌ها نیز شکلی دیگر به خود گرفته و روش‌های جدید پرداخت مثل پرداخت‌های اینترنتی و آنلاین کم کم جایگزین قلک‌های کوچک خانگی ‌می‌شوند. البته الان هم این صندوقها وجود دارد اما تعداد آنها کمتر شده است.

از طرف دیگر، شبکه های مجازی زیاد شده و هر روز شاهد پیام هایی با درخواست کمک از طرف افراد مختلف هستیم. اما چطور باید به آنها اعتماد کنیم؟

افراد مختلف از حس نوع دوستی و انسان دوستی ما استفاده کرده و احساسات ما را تحریک می کنند از طرف دیگر به سادگی نمی توانیم به آنها اعتماد کنیم.

اگر کمک به نیازمندان دغدغه شما است بهتر است از صحت پیام ها مطمئن شوید و به خیریه های معتبر کمک کنید ما در اینجا با چند راه حل ساده به شما در تشخیص اعتبار پیام ها کمک می کنیم

به خیریه رسمی کمک کنید

در کشورما٬ سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها برای فعالیت و جذب کمک ‌های مردمی٬ نیازمند اخذ مجوز از نهاد‌هایی مثل وزارت کشور و یا نیروی انتظامی هستند و بر فعالیت‌های آن‌ها توسط این نهادها نظارت می‌شود.خیریه‌های رسمی٬ شماره‌ی ثبت معتبر دارند و روی یک یا چند موضوع خاص اجتماعی متمرکز هستند٬ کمک‌های شما به جز در موارد استثنائی در سرفصل‌های موضوعی خیریه هزینه می‌شود. در اینجا لیستی از خیریه‌های رسمی که در فضای مجازی فعال هستند و می‌توانید به صورت آنلاین به آن‌ها کمک کنید آمده است.

فعالیت خیریه را رصد کنید

اما از میان انبوه خیریه‌های رسمی٬ به کدام‌یک کمک کنیم؟ پیشنهاد می‌کنیم که به وب‌سایت و یا کانال تلگرامی خیریه‌ای که قصد کمک به آن را دارید سری بزنید و فعالیت‌های پیشین خیریه را رصد کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا با موضوع فعالیت خیریه بیشتر آشنا شوید و در صورت نیاز بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. معمولا پروژه‌های نیکوکارانه و برنامه‌های خیریه از این روش به اطلاع افراد می‌رسد٬ پس می‌توانید از صحت و سقم پروژه هایی که با نام خیریه برگزار می‌شود مطمئن شوید.

منشا درخواست کمک را بررسی کنید

بعضاً درشبکه های اجتماعی با درخواست‌های کمک از سمت افراد ناشناس روبرو می‌شویم که ما را در پرداخت کمک مردد می‌کند. در این مواقع به نام صاحب حساب در شماره‌حساب و یا شماره کارتی که برای پرداخت کمک داده شده دقت کنید٬ خیریه‌های رسمی٬ حساب ویژه با نام خیریه دارند و کمک‌های نقدی خود را از طریق حساب موسسه دریافت می‌کنند. در غیر این صورت چنانچه صاحب حساب دریافت کننده‌ کمک را می‌شناسید می توانید در مورد موضوع کمک و میزان اعتبار آن پرس‌وجو کنید.

به محل انتشار مطلب دقت کنید

برای اینکه به اعتبار یک پیام درخواست کمک پی ببرید٬ به محل انتشار آن دقت کنید. وقتی پیام در خواست از کانال تلگرامی خیریه و یا کانال‌های تلگرامی معتبر منتشر و به اشتراک گذاشته می‌شود٬ می‌توانید به این این پیام درخواست اعتماد کنید. پیشنهاد می‌کنیم به پیام‌هایی که از اکانت‌های شخصی منتشر و به اشتراک گذاشته می‌شوند اطمینان نکنید.

چگونه به خیریه محبان الرضا کمک کنید؟

از سه طریق می توانید از طبق شماره کارت کمک های نقدی خود را پرداخت کنید.

شماره کارت موسسه خیریه محبان الرضا : 6104337770083424

کد مستقیم برای کمک نقدی  :    #2*11*0*724*

کلیک روی لینک پرداخت آنلاین