درس هایی که کرونا به ما آموخت

درس هایی که کرونا به ما آموخت

درس هایی که کرونا به ما آموخت 1120 500 زهره شوریابی

همه ما درسهایی از کرونا گرفته ایم و تغییراتی را بواسطه کرونا تجربه کرده ایم.

خواه این تغییرات از دست دادن یکی از عزیزانمان باشد ، از دست دادن تجارت یا از دست دادن توانایی زندگی مان مانند گذشته – همه چیز تغییر کرده است. امسال نیز بسیاری از افراد تغییرات مثبتی داشته اند. آنها به خاطر داشته های خود سپاسگزارتر شده اند ، یا فرصت های دیگری برای تغییر زندگی داشته اند (مانند توانایی کار در خانه – کاهش زیاد سفر).

همدلی اجتماعی در ایام کرونا

ما در این روزها، بیش از هر چیز به همدلی اجتماعی نیاز داریم، باید از خودبینی خارج شویم و همبستگی را تکثیر کنیم، جامعه ایرانی شفقت را به خوبی یاد دارد ، در روزهای سخت بین صفوف مردم فاصله ای نیست. چو عضوی به درد آورد روزگار، دگرعضوها را نماند قرار!

امروز همان روز مبادایی ست که بیشتر از همیشه باید کنار هم باشیم و با امید به گذار از این روزها، هزینه های مواجهه با این ویروس را کاهش دهیم، ترس برادر مرگ است و امید اعتقاد به آینده!

همدلی با فهم احساسات و درک نیازهای دیگران، ایجاد می شود و به ما کمک می کند به عنوان شهروند، در شرایط سخت رفتارمان را بهتر مدیریت کنیم، انسانهای همدل بخشندگی بیشتری دارند و به سلامتی و رفاه دیگران اهمیت می دهند، در واقع افراد تلاش می کنند با پاسخی عاطفی به شرایط نقش مهمی در زندگی اجتماعی خود و دیگران ایفا کنند و در التیام رنجشان نقش داشته باشند، در چنین شرایطی همه ما احساس بهتری داریم.

حضور در خانه بواسطه Covid 19 به ما فرصت داد تا در مورد چیزهای مهم مطالعه کنیم و به نتایج زیادی برسیم. به این فکر کنید که تعداد زیادی از انسانها در کشورهای دیگر تجربه خیلی بدی از کووید 19 داشته اند شرایط ویرانگری را تجربه کرده اند توسط مرگ، فقر، گرسنگی و بیماری احازه شده اند. این شرایط فقط در طول این بیماری نیست بلکه در همه زمانها با این شرایط دست و پنجه نرم می کنند.

کرونا به ما کمک کرده است که بفهمیم جهان در حال کوچک شدن است. اکنون همه ما بسیار به یکدیگر وابسته هستیم. آنچه در یک منطقه از جهان آغاز شد ، به سرعت به مشکلی تبدیل شد که همه ما برای حل آن نیاز به کمک داشتیم. دیدن افرادی که برای کمک به دیگران و نشان دادن حمایت از آنها در سراسر جهان در حال جلب توجه هستند و اینکه ما به عنوان افراد و سازمان ها وقتی یک نیاز را تشخیص می دهیم به چه سرعتی می توانیم وارد میدان شویم، بسیار دلگرم کننده بوده است.

کووید در بخشش موثر تأثیر داشته است ، همانطور که من و بسیاری دیگر اکنون از آن آگاه هستیم. با این حال ، امیدواریم Covid با تشویق مردم به شناخت آنچه که دارند ، چقدر خوش شانس هستند تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

بیاید امسال یک عید آگاهانه داشته باشیم. هزینه های اضافی و عیدی های خود را اهدا کنیم این می تواند یک کمک مالی باشد یا هدایایی که تهیه می کنیم و آنرا هدیه می دهیم. درست است که دیدن هدایای زیبا با بسته بندی شیک در روز عید خیلی خوب است اما این حس که امسال تعداد بیشتری از مردم می توانند از چیزی که ما آنرا هر روز بدیهی می دانم لذت ببرند باعث خوشحالی است.

 

با هم می توانیم آینده را تغییر دهیم.