آموزش نیکوکاری به کودکان

چگونه با کودکان خود در مورد نیکوکاری و خیرخواهی صحبت کنیم

چگونه با کودکان خود در مورد نیکوکاری و خیرخواهی صحبت کنیم 1120 500 زهره شوریابی

همه ما به عنوان والدین می خواهیم فرزندانی را که خیرخواه هستند تربیت کنیم. ما می خواهیم فرزندانمان ارزش هدیه دادن را درک کنند و این حس شادی را که به همراه می آورد تجربه کنند. اما اگر می خواهیم بچه های ما بزرگ بشوند و بشردوست باشند ، باید بذر نیکوکاری را از همان ابتدا بکاریم. به عبارت دیگر ، ما می توانیم به فرزندان خود خیرخواهی را بیاموزیم ، اما باید در مورد خیرخواهی با فرزندان خود صحبت کنیم. در این مقاله روشهای برای آموزش نیکوکاری به کودکان بیان می شود.

بهترین روش ها برای آموزش ارزش نیکوکاری به کودکان چیست؟

یک الگو باشید

یکی از راه های ساده برای معرفی فرزندان خود به امور خیرخواهانه ، الگوی خیرخواهانه دادن به خودتان است. همه ما می دانیم که کودکان مرتبا با مشاهده والدین خود رفتارهایی را یاد می گیرند. به نظر می رسد کمک های خیرخواهانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. آیا فرزندان شما از همه کارهای خیرخواهانه شما اطلاع دارند؟ اگر نه از الان تصمیم بگیرید که به کودکان خود در مورد برخی یا همه موسسات خیریه مورد حمایت خود ، نحوه حمایت از آنها و دلیل حمایت از آنها بگویید. مردم معمولاً به دلیل تواضع و فروتنی میزان کار خیرخواهانه ای را که انجام می دهند کم اهمیت می دانند ، اما مهم است که به فرزندانمان اجازه دهیم کارهای خوب ما را انجام دهند ، خواه داوطلبانه باشد یا اهدا.

مستقیم درمورد بخشیدن صحبت کنید

در حالی که مدل سازی کمک های خیرخواهانه می تواند بر رفتار فرزندان ما تأثیر مثبت بگذارد ، تحقیقات نشان می دهد که مدل سازی کمک های خیرخواهانه به تنهایی برای پرورش عادت مادام العمر در بخشش کافی نیست. تحقیقاتی در سال 2013 بیان می کند: “کمک های خیرخواهانه والدین برای آموزش خیرخواهی به کودکان کافی نیست.” در عوض ، به نظر می رسد که صحبت با کودکان در مورد امور خیریه بیشتر از الگوسازی رفتارهای خیرخواهانه در بخشش کودکان تأثیر دارد در همان مطالعه سال 2013 نتیجه گرفته شد که ” آموزش ، متمرکز با صحبت کردن با کودکان در مورد امور خیریه ، موثرتر است.” بنابراین ، اگر می خواهیم یک عادت مادام العمر در فرزندانمان پرورش دهیم ، باید با کودکانمان در مورد خیرات،

صریح و عادی صحبت کنیم و در صورت امکان ، فرزندان خود را درگیر کارهای خیرخواهانه خود کنیم.

از منابع آموزشی کمک بگیرید

مطمئن نیستید که چگونه می توان در مورد امور خیریه با فرزندان خود صحبت کرد؟ در اطراف ما منابع مفیدی وجود دارد که می توانید از آنها برای شروع گفتگو با فرزندان خود درباره ارزش و اهمیت بخشش موثر استفاده کنید.

کودکان کوچکتر ممکن است از با تماشای ویدیوها و انیمیشن هایی  درباره کمک به دیگران لذت ببرند و شما می توانید از آنها برای آموزش استفاده کنید.

کودکان بزرگتر ممکن است از کاوش در منابعی مانند صفحات خیریه  لذت ببرید ، که به شما کمک می کند نحوه کمک مالی به اقدامات واقعی را تجسم کنید. آشنا کردن کودکان با سازمان ها و کار آنها ، مکان هایی که آنها فعالیت می کنند ، افرادی که در آنها خدمت می کنند و (به عنوان یک خانواده امین) می تواند به شما در آموزش نیکوکاری به کودکان کمک کند.

مدل های ساده برای توضیح دادن خیرات خود را استفاده کنید

نمودار پای یک روش تصویری ساده و موثر است که به بچه های شما نشان می دهد چگونه کل بخشش شما در سازمان های مختلف تجزیه می شود. ممکن است شما با یک پای “100 دلار” شروع کنید ، اجازه دهید هر دلار یک درصد باشد و پول را بر این اساس بین سازمان های غیرانتفاعی مختلفی که از آنها پشتیبانی می کنید توزیع کنید. هنگامی که پای خود را تقسیم می کنید ، ممکن است در مورد هر سازمانی که از آن پشتیبانی می کنید ، مقدار آن را به شما بگویید و چرا این مقدار / درصد را می دهید ، به بچه های خود بگویید.

ممکن است شما بین انواع مختلفی از سازمانهایی که از آنها حمایت می کنید تمایز قائل شوید: به عنوان مثال ، سازمانهایی که شخصاً (یا همسرتان ، خانواده یا دوستانتان) با آنها ارتباط دارید ، سازمانهایی که از جامعه شما حمایت می کنند یا سازمانهایی که تأثیر ملی یا جهانی دارند. در صورت مناسب سن ، حتی ممکن است در مورد مسائل فوری در جهان و چگونگی ارتباط آنها با اهدا کردن شما صحبت کنید. به عنوان بخشی از مکالمه ، ممکن است از فرزندان خود نظرات و عقایدشان را درباره نحوه تقسیم کل بخشش خود بخواهید. به نظر آنها چه چیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ یا گم شده؟ آیا آنها کیک خود را به شکلی دیگر تقسیم می کنند؟

فرزندان خود را در امور خیرخواهانه خود مشارکت دهید

ایده دیگر این است که بخشی از کمک های خیرخواهانه خود را در یک “قلک” کنار بگذارید که فرزندانتان می توانند آن را مدیریت کنند. ممکن است به فرزندان خود اجازه دهید از قلک برای کمک به خیریه انتخابی خود یا خیریه ای از لیست پیشنهادهایی که ارائه می دهید استفاده کنند. از کودکان و نوجوانان بزرگتر می توان برای انجام تحقیقات آنلاین دعوت کرد تا موسسات خیریه جدیدی را که مورد علاقه آنها است پیدا کنند. روش شما هرچه باشد ، تماشای فرزندان و حتی کمک به عمل واقعی اهدا ، معنادار است. خواه نشستن با شما هنگام نوشتن چک ، استفاده از مهر و موم پاکت ، پر کردن فرم بصورت آنلاین یا کلیک روی “ارسال”

کمک های خیرخواهانه را در پول ماهانه فرزندان خود لحاظ کنید

اگر می خواهید استقلال بیشتری در امور خیرخواهانه فرزندتان ایجاد کنید ، پیشنهاد کنید که به فرزندتان پول ماهانه بدهید و قسمت کوچکی از آن را برای کمک های خیرخواهانه تعیین کنید. یک روش این است که به کودک خود ماهانه مقداری پول بدهید. سپس کودک باید نیمی از پول ماهانه را برای خود نگه دارد و نیمی دیگر بین پس انداز و امور خیریه تقسیم می شود. برای مثال یک کودک 12 ساله 50 هزارتومان در هفته هزینه می کند ، 25 هزار تومان پس انداز می کند و 25 هزار تومان برای خیریه. پس از یک سال ، کودک در مجموع 300 هزار تومان پس انداز می کند که می تواند در پایان سال به سازمان خیریه مورد علاقه خود اهدا شود.

یک فعالیت خیرخواهانه را در یک خانواده انجام دهید

همه پیشنهادات قبلی می تواند کمک کند که خیرات به عنوان یک فعالیت خانوادگی سرگرم کننده در خانه انجام شود. اما داوطلب شدن به صورت محلی تجربه خیرخواهانه ای را در خانواده رقم می زند. موسسات خیریه رویدادهایی را برگزار می کنند که خانواده ها می توانند به آنها کمک کنند . همه این فعالیت ها فرصتی برای گفتگو با فرزندان شما در مورد امور خیریه فراهم می کند: چگونه کار می کند ، چه کسانی دریافت می کنند ، چرا افراد به کمک نیاز دارند و خانواده ما چگونه می توانند کمک کنند؟