کمک های خیرخوانه به دیگران

چگونه می توان از کمک های خیرخواهانه خود نهایت استفاده را برد

چگونه می توان از کمک های خیرخواهانه خود نهایت استفاده را برد 1120 500 زهره شوریابی

کمک کردن اگر در زمان و مکان مناسب انجام شود می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد. در اینجا ما سه سوال اصلی را مطرح می کنم که می تواند به شما کمک کند از کمک های خیرخواهانه خود بیشترین بهره را ببرید.

چرا می بخشیم؟

این می تواند مهمترین سوال باشد. وقتی برای اولین بار شروع به کمک های خیرخواهانه به طور منظم به خیریه ها می کنیم دوست داریم منطق خود را برای دادن خیرات درک کنیم. به نظر سوال عجیبی باشد اما ما باید مطمئن شویم که چرا کمک می کنیم تا در نیمه راه پا پس نکشیم.

می توانیم از اطرافیان خود – خانواده ، دوستان ، همکاران – بپرسیم که چرا آنها به امور خیریه پرداختند. دلایل متنوعی برای هر کسی می تواند وجود داشته باشد از جمله اینکه والدین آنها این کار را انجام داده اند برخی دیگر به خاطر آموزه های دینی و …

ما می بخشیم تا فرصت هایی را برای اطرافیان خود بوجود آوریم. زمانهایی بوده که بسیاری از افراد دلسوز ابزار و فرصت هایی را برای بهبود زندگی ام به ما داده اند. ما می خواهیم این سخاوت را به دیگران که نیاز به کمک دارند ، بپردازیم . ما می توانیم به دیگران قدرت دهیم ، خواه من به فقیر غذا دهیم ، و یا بودجه تحصیلات ، یا ازدواج. و برای ما ، این پول به خوبی خرج شده است.

ما نباید از آن افرادی باشیم که طرز تفکرشان این است ” اگر چیزی داریم به این دلیل است که لیاقت آن را داریم و اگر چیزی کم داریم ، به این دلیل است که لیاقت آن را نداریم”  این طرز تفکر رایج بسیار مخرب و ناعادلانه است. بیایید مزایایی را که در این کره خاکی دریافت کرده ایم به دیگران منتقل کنیم.

صرف نظر از دلیل شما ، تحقیقات گسترده نشان می دهد که بخشش می تواند در واقع به شادی و رضایت بیشتر منجر شود. نکته اصلی این است که بدانید چرا برای شما جلب رضایت می کند. و نباید فقط به طور خلاصه به این سوال فکر کنید. پاسخ های خود را بنویسید ، از اطرافیان خود بپرسید و وقت بگذارید تا واقعاً بفهمید که چرا بخشیدن برای شما مهم است.

کمک های خود را به کجا ببخشیم؟

این سوال مشکل است زیرا خیریه های زیادی وجود دارد و همه آنها معتبر نیستند. در مواقع بحرانی مانند سیل و زلزله و بیماری های همه گیر مانند کرونا کلاهبرداری های زیادی به نام خیریه ها اتفاق می افتد و عده ی زیادی از روحیه خیرخواهانه مردم سوء استفاده می کنند پس باید مراقب باشید!

ابتدا باید برای شروع علت و کاری که در شما اشتیاق ایجاد می کند را انتخاب کنید و براساس آن دنبال خیریه مناسب باشید به طور مثال کمک به بیماران سرطانی (https://mahak-charity.org/) کمک برای تحصیل (https://shaaf-charity.ir/کمک به زنان سرپرست خانوار و کودکان نیازمند

پس از انتخاب خیریه ها ، در مورد هر سازمان تحقیق کنید. این سایت به شما امکان می دهد میزان خیریه های مختلف از کمک های مالی خود استفاده کنید. همچنین تجزیه و تحلیل عمیق بودجه خیریه را ارائه می دهد ، بنابراین شما می دانید که سازمان دقیقاً چگونه پول شما را اهدا می کند.

کمک های خیرخوانه به دیگران

چه مقدار کمک کنیم؟

مطمئناً ، بسیاری از مردم می خواهند بدانند که چه مقدار ببخشند.  این یک موضوع کاملا شخصی است که چقدر کمک می کنید اما اگر کمک های خیرخواهانه شما هدفمند باشد مثلا اگر مبلغ مشخصی را برای پرداخت در سال اختصاص دهید ، هر وقت کسی به نوعی کمک مالی می خواهد ، احساس می شود که به شما کمک می کند تا هدفی را تحقق بخشید .

بنا به آیات و روایات انفاق باید به گونه اى باشد که نه ابر اثر افراط و زیاده روى، افراد تحت تکفّل انفاق کننده در سختى و تنگنا قرار گیرند و آبرویشان در معرض خطر قرار گیرد، و نه بر اثر تفریط و تنگ نظرى نیازمندان را از امکانات خویش محروم سازد; بلکه در این مسأله، همانند سایر مسائل، باید اعتدال و انصاف را رعایت کنید.

از دیدگاه روانشناسی افرادی که کمک کردن به دیگران را (اعم از انسان، حیوان و گیاهان) یکی از دغدغه های اصلی خود می بینند، به بالاترین جایگاه انسانی رسیده اند. طبق نظریه مزلو انسان ها مراتب نیازها را طی می کنند.

کسانی که به نیازهای سطح پایین توجه می کنند و فقط به فکر خودشان هستند بیشتر مستعد بیماریهای روانی و قلبی-عروقی هستند. از آن طرف افرادی که برای دیگران قدم برمی دارند، پرشور، آسوده، ضد بیماری، ارزشمند و مقبول همگان هستند. خب چرا ما وجدانی آسوده و نفسی از اعماق راحتی نداشته باشیم؟

هنگام کمک کردن ،به نکات زیر توجه کنید:

اطلاعات شخصی ندهید: یک موسسه خیریه اطلاعات شخصی مانند شماره تأمین اجتماعی یا گذرواژه های حسابهای آنلاین شما را درخواست نمی کند. از هرگونه درخواست اطلاعاتی از این دست خودداری کنید.

به نام خیریه بسیار توجه کنید: وب سایتهای جعلی ممکن است با تقلید از نام و سایتهای خیریه های مشروع ، برای قربانیان این فاجعه کمک مالی کنند.

بخشش خود را متمرکز کنید: هنگامی که موسسه خیریه مورد علاقه خود را پیدا کردید ، بیشترین و یا کل کمک های مالی خود را به آنها اهدا کنید. حمایت شما فقط از یك سازمان فرصت آنها را برای ایجاد تغییرات اساسی افزایش می دهد.

کشف هدایای خیرخواهانه یک کار شخصی است. اما من از شما می خواهم که به جای دادن کورکورانه ، واقعاً در نظر بگیرید که چرا ، کجا و چه مقدار پول بدهید. این نوع دادن متمرکز هم به شما و هم برای هدف شما موثرتر عمل می کند.